Strona główna > Nowoczesne panele ścienne > Drewniane panele ścienne

Drewniane panele ścienne

Przy wykończeniu wnętrz sytuacja jest podobna do innych branż, że moda co jakiś czas wraca. Tak samo dzieje się z boazerią ścienną, która obecnie ma swój renesans w nowej odsłonie. Dzieje się tak, ponieważ drewno jest rzeczywiście doskonałym, materiałem, który zawsze bardzo dobrze się sprawdza i będzie można go polecać.

Panele z drewna

Drewno należy określić jako taki materiał, który daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Będzie pasował do każdego stylu wnętrz i ma szerokie zastosowanie, może się pojawić na podłogach, sufitach czy ścianach. Właśnie to ścienne zastosowanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Drewniane panele sprawią, że wnętrze zaprezentuje się rzeczywiście wyjątkowo.

Optycznie mówi się, że drewno wpływa na ocieplenie wnętrza i nadaje mu wyrazu. Będzie to materiał, który bardzo dobrze pasuje do skandynawskich, rustykalnych czy stylizowanych wnętrz. To propozycja, która będzie bardzo dobra do wnętrz nowoczesnych, takich gdzie będzie się stawiać na minimalizm. Wielu projektantom zaleca się by ściany były z panelami położonymi poziomu. Obecnie wprowadza się między innymi sosnę, dąb, buk czy świerk.

Nie tylko sosna

Obecnie w modzie są już nie tylko polskie gatunki, gdy chodzi o drewno. Coraz więcej osób decyduje się także na propozycje bardziej egzotyczne. Najczęściej mamy nasycone odcienie oraz doskonałe słoje, a to daje więcej możliwości, gdy chodzi o aranżację. Popularność wzbudza także bambus i inne tropikalne drzewa szczególnie te w ciemnym kolorze. Ciemne panele mogą rzeczywiście wyglądać doskonale na ścianach i to niezależnie czy będą to matowe czy błyszczące deski.

Wykorzystanie drewna

Naturalność zawsze modna

Boazeria, jaka była stosowana w PRL czy też boazeria w stylu angielskim była określana bardzo często jako idealna. Stosowane były tam wyłącznie idealne deski, dokładnie przycięte bez słojów, nierówności, sęków w jednolitej barwie. Obecnie sytuacja jest już nieco inna, ponieważ bardzo często stawia się na indywidualizm i oryginalność. Dlatego te panele, jakie obecnie są stosowane to przede wszystkim całkiem naturalne deski, które nie są poprawiane pod kątem estetycznym, mają naturalne przebarwienia, czasami chropowatą powierzchnię.

Liczy się kreatywność!

Drewniane panele będą dawać nam więcej niż naturalny styl. Można tutaj stwierdzić, że nawet rozwiązania bardzo proste sprawić może, że aranżacja będzie ożywiona pod warunkiem, że będzie można mówić o wykorzystywaniu kreatywnym. Można będzie ułożyć drewniane elementy w formie cegiełkowej, co ożywi pomieszczenie, sprawi, że będzie bardziej dynamicznie. Warto uwagi są także nowoczesne panele trójwymiarowe, które mogą dać rzeczywiście doskonały efekt.

Ciekawym rozwiązaniem są także panele przecięte w poprzek pni i montowane na czarnej płycie. Drewno na ścianie to również szansa na pójście w kierunku ekologii. Mamy bowiem takie panele, które przygotowywane są z wcześniej używanego drewna. Taka opcja zagwarantuje nam świetną estetykę, ale jednocześnie jest to korzystne dla przyrody. Drewniane panele to wiele opcji w zakresie aranżacji, dlatego czasami warto będzie na nie postawić.