Strona główna > Nowoczesne panele ścienne > Jakie możliwości modyfikacji oferują panele ścienne 3D?

Jeśli chodzi o panele ścienne wiemy już o ich wszechstronnym stosowaniu i możliwych sposobach modyfikacji. Jak udało się zauważyć brak jest jednak informacji ogólnie opisujących te kwestie w jednym wpisie, dlatego warto ten temat podjąć.

Dzięki temu, że informacje zostaną zebrane w jeden artykuł będzie można zorientować się w tym jakie są obecnie trendy na rynku i jakie mamy możliwości, gdy chodzi o kwestie związane z ozdabianiem ścian, gdy planuje się stworzyć ciekawą dekorację ścienną w swoim domu. Postaramy się właśnie w tym wpisie zebrać ten informacje razem i zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie.

Wykończenie z panelami dekoracyjnymi?

Wszystkie typy paneli ściennych będzie można malować, pojawia się jednak pytanie jak to robić, do wyboru mamy obecnie zwykłe matowe kolory farb ściennych, farby strukturalne bądź też malowanie dekoracyjne. Warto wyobrazić sobie możliwe do uzyskania efekty. Może być ściana z połyskiem perłowym czy brokatowym, ściana z efektem metalicznym czy też wykończenie, które będzie dawać efekt odbijania światła, zmianę natężenia koloru w zależności od oświetlenia, malowanie z wysokim połyskiem czy malowanie dwa razy. Tylko pewne warianty malowania dają nam nieograniczone pole do popisu jednak to nadal nie wszystkie możliwości wykończenia paneli.

Panele dekoracyjne

Panele piankowe będą nadawać się między innymi do flokowania w ramach tego procesu uzyskuje się miękką materiałową powierzchnię, która będzie podobna w dotyku do zamszu. Z kolei panele z płyt MDF będzie można dodatkowo pokryć foliami PCV kolorowymi, drewnopodobnymi czy połyskującymi. Taki typ paneli może być malowany lakierem połyskowym, matowym czy fornirowanym. Tak więc okazuje się, że każdy wzór będzie można wykończyć na wiele różnych sposobów i w ten sposób stworzy się rzeczywiście indywidualny charakter takiego wnętrza.

Panele ścienne w kompozycjach

Mogłoby się wydawać, że jeśli będziemy się decydować na panele ścienne musimy wykończyć nimi ścianę, tak by całościowo prezentowała się efektownie. Panele dekoracyjne 3D będą wyglądać doskonale jako dekoracja całej ściany jak i też jako fragment. Pojedyncze pasy, detale dekoracyjne czy nawet oprawiony w ramię wzór jak abstrakcyjny obraz. To ciekawy sposób na to, by odmienić wnętrze. Wzory będzie można wygodnie układać w dowolnym kierunku czy to poziomo czy pionowo i tak uzyskiwać wyjątkowy efekt. Warto także pamiętać o możliwościach jakie daje nam idealnie dopasowane oświetlenie.

Światło może bowiem wpłynąć na to jak uwydatni się cały efekt 3D, jaką estetykę uda się nam uzyskać. Oświetlenie może sprawić, że dekoracja będzie centralnym punktem całej aranżacji, bądź też dyskretnym elementem tła. Panele ścienne będą nadawać się do tuszowania wszelkich wad wnętrza, wzory poziome będą optycznie zwiększać szerokość, pionowe mogą dodać wysokości.