Strona główna > Nowoczesne panele ścienne > Montaż paneli ściennych na suficie – jak to zrobić?

Jeśli marzycie o oryginalnym suficie zdobionym panelami dekoracyjnymi 3D, ale boicie się problemów z montażem. Nie trzeba będzie się tego obawiać, ponieważ lekkie panele 3D są proste w montażu. Obecnie powiemy jak wygląda układanie paneli na suficie i podpowiemy jak się tym zająć, by wszystko się udało. Panele montuje się mniej więcej tak samo jak panele na ścianach.

Warunkiem sukcesu będzie stosowanie lekkich paneli na sufit na przykład paneli piankowych i korzystanie z mocnego kleju do montażu. Nim zdecydujemy się na kupowanie paneli 3D warto będzie sprawdzić czy dany produkt będzie zalecony do montażu do sufitu. Warto więc zająć się tym jak to będzie wyglądać, gdy chodzi o układanie paneli.

Montaż paneli ściennych na suficie

Prace, które będą powiązane z montażem paneli na sufit trzeba będzie rozpocząć od całego procesu przygotowania produktu do montażu. Panele na początek trzeba będzie rozpakować i sprawdzić czy nie ma tam niedoskonałości, ubytków, których w trakcie montażu nie będzie się dało usunąć. Następnie zostawiamy panele na kilka godzin w temperaturze pokojowej w miejscu, gdzie będą montowane. Po tym jak panele się zaaklimatyzują będzie można wyznaczyć na suficie linie pomocnicze, wzdłuż których będzie się panele układać, trzeba wcześniej również gruntować powierzchnię sufitu.

Panele sufitowe

Po tym jak zakończone będą przygotowania można rozpocząć proces montażu. Panele pokrywa się klejem zaleconym przez producenta, następnie przykleja się je do sufitu. Klejem powinno się pokryć tył oraz boki paneli. Zanim nałoży się klej warto będzie przetrzeć te miejsca, gdzie klej będzie się znajdował. Jeśli zastosuje się do tego rozpuszczalnik nitro można oczekiwać, że lepsza będzie przyczepność kleju do panela. Panele ścienne na sufit będzie trzeba mocno docisnąć do powierzchni, tak by przylegały do sufitu całą swoją powierzchnią. Nadmiar kleju na łączeniach paneli usuwać można bawełnianą ściereczką.

Po przyklejeniu paneli w miejscach styku dekoracji ze ścianą trzeba będzie zostawić przerwy dylatacyjne i zablokować panele klinami. Po tym jak zakończy się montaż paneli na suficie będzie trzeba wszystko zostawić na dobę w temperaturze pokojowej, dzięki temu klej będzie dobrze związywał. Po wyschnięciu kleju należy wyciągnąć kliny z przerw dylatacyjnych – ubytki będzie można skutecznie wypełniać elastyczną masą silikonową. Przygotowywana w taki sposób dekoracja wykonana z paneli ściennych 3D będzie można je pomalować. Sufit w ten sposób będzie rzeczywiście wyjątkowo atrakcyjny.

Wydaje się więc, że ten opis dokładnie pokazuje jak będzie się układać panele ścienne i nie będzie to już dla nikogo problemem. Jeśli czegoś nie wiecie możecie zadawać pytania, chętnie podpowiemy jak to wszystko rozwiązać i panele skutecznie ułożyć.