Strona główna > Nowoczesne panele ścienne > Panele 3D jako dekoracja ściany

Alternatywą dla tapety ściennej oraz cegły mogą być panele dekoracyjne. Dzięki tym elementom możemy zaaranżować całą powierzchnię ściany albo tylko fragment, który będzie stanowił trójwymiarowe tło dla wyposażenia wnętrz.

Panel 3D – co to takiego

Panel 3D to najczęściej cienka płyta, która będzie wykonywana z gipsu i dodatkowo wzmocniona z użyciem włókna szklanego. Do produkcji stosuje się sprasowane włókna kokosowo – palmowe. Na rynku będą także panele wykonywane z PCV, które mają wykończenie błyszczące albo matowe. Grubość płyty najczęściej będzie na poziomie około 1,5 cm. Dla paneli 3D typowy będzie powtarzający się wzór albo motyw, dzięki temu będzie można je wygodnie układać na ścianie w pionie albo poziomie. Pojedynczy panel może mieć różnoraki kształt, mogą być one również zamówione na dowolny rozmiar. Koszt zakupu tego elementu będzie różny od kilku do kilkuset złotych w zależności od wielkości oraz materiału, z którego został wykonany.

"Panele ścienne 3D pozwalają na zastosowanie pomysłowych rozwiązań, które wniosą świeżość oraz oryginalny styl do Twojego wnętrza" - muteboards.pl.

Zalety paneli dekoracyjnych 3D

Panele ścienne 3D charakteryzują się tym, że są lekkie a montaż na ścianie będzie łatwy. Dzięki różnym wymiarom będzie można pokryć nimi wygodnie nawet duże powierzchnie. Trójwymiarowy panel jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia ściany nie będzie narażona na działanie wilgoci, ponieważ zatrzymuje parę wodną. Panele są niepalne a płyty produkowane z użyciem włókien kokosowo – palmowych będą ekologiczne. Montowanie paneli wymaga gładkiego i suchego podłoża.

Dekoracje ścienne

Kolory

Panele proponowane są nam w wielu różnych kolorach można wybierać spośród białych, szarych czy czarnych a więc będą klasyczne kolory jak i nieco wyróżniające się jak czerwony czy granat. Ten element może służyć do aranżacji całej płaszczyzny ściany, fragmentu albo też będzie tylko akcentować przestrzeń miedzy blatem kuchennym a szafkami.

Wzornictwo paneli 3D

Interesujące efekty można uzyskać, jeśli będzie się montować biały ażurowy panel na tle ciemnej ściany najlepiej w niewielkiej odległości od powierzchni, ponieważ wtedy efekt trójwymiarowości będzie bardziej zauważalny. Świetnym rozwiązaniem będzie panel dekoracyjny z motywem fali. Z kolei dekoracja ścienna z drewna o fakturze przypominającej przekrój konarów sprawdzi się jako tło dla telewizora znajdującego się na ścianie w pokoju dziennym.

Wzornictwo będzie nawiązywać do figur geometrycznych, mogą być także kształty asymetryczne. Można bez większych problemów ten element dopasować praktycznie do każdego wnętrza między innymi do salonów w stylu rustykalnym odpowiednie są panele z wzorem cegły albo kamienia. Jeśli na suficie montujemy liniowe podświetlenie ledowe, światło podkreśli trójwymiarową strukturę. Z miejsc publicznych panele przeniesiono obecnie do mieszkań i domów, gdzie będą się one również dobrze sprawdzać i na mogą uzupełnić pomieszczenie, w którym nie będzie wiele dodatków, zostaną one ograniczone. Panele 3D można więc polecić do różnych wnętrz, powinny się one rzeczywiście dobrze sprawdzać w różnych miejscach, ze względu na swoje zróżnicowanie.