Strona główna > Nowoczesne panele ścienne > Prezentacja możliwości dekoracyjnych paneli ściennych

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o tym, aby wnętrze jej mieszkania było wyjątkowe wprawiając wszystkich gości w osłupienie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że można liczyć na osiągnięcie takiego efektu nawet pomimo tego, że nie dysponujemy imponującymi zasobami finansowymi. Tu kluczem do sukcesu mogą okazać się między innymi dekoracyjne panele ścienne.

Jeśli zastanawiamy się nad cechami wnętrza idealnie zaaranżowanego, zwykle myślimy przede wszystkim o charakterystycznej dla niego estetyce. A jednak nie możemy zapominać o tym, że względy praktyczne nie są wcale mniej istotne. To, w co inwestujemy, powinno się ładnie prezentować, nie można jednak zapominać o tym, jak ważny jest łatwy montaż i nieskomplikowane zalecenia odnoszące się do utrzymania takich rozwiązań w czystości. Wiele osób pamięta jeszcze czasy, w których w polskich domach królowała boazeria. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że w jej wypadku funkcjonalność bardzo często przegrywała z estetyką. Dziś ciekawym rozwiązaniem są panele dekoracyjne, a ich zastosowanie jest w stanie zachwycić naprawdę spektakularnymi rezultatami.

Panele w praktyce

Przyjmują one postać kwadratowych albo prostokątnych płyt, dla których charakterystyczne jest to, że pokrywają je powtarzające się wzory. W zależności od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, mogą być to nie tylko wzory płaskie, ale również wypukłe wzory trójwymiarowe. Jeśli więc szukamy pomysłu na ciekawą aranżację wnętrza, coraz częściej możemy mieć pewność, że jedynym ograniczeniem będzie nasza własna wyobraźnia. Panele ścienne nadają się do pokrycia tak całej ściany, jak i wybranego jej fragmentu, od nas też zależy to, z jakiego mają być wykonane materiału. Najczęściej mamy do czynienia z tymi, które zostały wykonane z włókien palmowo-kokosowych, modny jest jednak również styropian z mikrozbrojeniem oraz płyty polistyrenowe.

Nowoczesne wykończenie mieszkania

W każdym przypadku możemy zresztą liczyć na to, że dekoracja będzie lekka, bezpieczna i stosunkowo prosta wówczas, gdy w grę wchodzi jej montowanie. Tu właśnie daje o sobie znać kolejna zaleta omawianego przez nas rozwiązania, okazuje się bowiem, że panele mogą być instalowane nawet wówczas, gdy nie decydujemy się na skorzystanie z pomocy fachowca. Wystarczy, że wejdziemy w posiadanie odpowiedniego kleju montażowego, ten zaś jesteśmy w stanie kupić wraz z panelami.

Salon w trójwymiarze?

Jeśli zastanawiamy się nad ciekawym sposobem na zaaranżowanie salonu, dobrym pomysłem może się okazać wykorzystanie dekoracyjnych paneli ściennych 3D. To właśnie one pozwalają nam na osiągnięcie naprawdę spektakularnego efektu. Nie można też zapominać o tym, że coraz częściej możemy zaproponować własny wzór.Panele w wersji 3D to zresztą rozwiązanie, które sprawdzi się znakomicie bez względu na to, do jakiego wnętrza będą przeznaczone. Dzieje się tak choćby dlatego, że mamy obecnie do czynienia z imponującym wyborem dostępnych w sprzedaży wzorów. Odpowiedni dobór paneli gwarantuje nam też efekt zbliżony do tego, jaki może zapewnić tynk dekoracyjny, w sprzedaży znajdziemy bowiem rozwiązania pokryte tynkiem mozaikowanym.