Strona główna > Wnętrze na topie > Niebanalne dekoracje ścienne

Poszukiwanie nietypowych rozwiązań estetycznych do wnętrz domu to przede wszystkim trudne zadanie dla architektów wnętrz. Dekoracja to taka dziedzina, która jest bardzo rozległa, dlatego trudno szukać tutaj zaskoczeń. Najgorzej jednak zostawiać pustą ścianę. Niezagospodarowane przestrzenie w domu same będą nas zachęcać do pokazywania naszej kreatywności.

Ciekawe pomysły to najlepsza opcja na pokazanie wyjątkowej dekoracji ścian. Raczej odchodzi się obecnie od elementów produkowanych masowo na rzecz elementów, które estetycznie będą się w jakieś mierze wyróżniać.

Ozdoby 3D na ścianę

Takim interesującym rozwiązaniem są obecnie obiekty trójwymiarowe, które można na ściany wprowadzić. Panele 3D będą gwarantować doprowadzenie do zmiany prostej i monotonnej ściany w formę, która stanie przestrzenna i zagwarantuje skuteczne ożywienie wnętrza. Nie będzie trzeba takich paneli dodatkowo malować, samo ich przyklejenie sprawia, że od razu będzie świetny efekt estetyczny.

Naklejki ścienne

Naklejki na ścianę to niezwykle interesująca opcja, gdy chodzi o zdobienie ścian. Dość często są one wykorzystywane w mieszkaniach. Jeśli chcemy się wyróżnić na pewno warto będzie postawić na jakieś propozycje estetyczne, które będą się wyróżniać. Taką opcją są także panele, które mają pluszowe elementy. Dzięki nim na płaskiej fakturze będziemy mieli całkowicie odmienioną estetykę. Takie nietypowe propozycje to także specjalne naklejki 3D. Ciekawy efekt tworzyć mogą motyle, które układać się będą w dowolne wzory. Takie elementy będą miały bajkową formę estetyczną, na pewno będą się wyróżniać.

Dekoracja ściany

Ozdoby ścienne w różnych odsłonach

Osoby, które chcą pokazać swoją wyjątkowość mogą decydować się na wiele interesujących propozycji. Jeśli chodzi o ścienną typografię jest ona rzeczywiście mocno zróżnicowana. Można przygotowywać sobie ciekawe napisy w formie naklejek również trójwymiarowych. Można obecnie szukać również liter przestrzennych, które wykonywane będą z drewna albo tworzywa, które umieszczać się będzie na ścianie. Takim sposobem na inspirowanie czy motywowanie jest poszukiwanie tych opcji, które są w stanie wnętrze wyróżnić.

Jakie dekoracje do kuchni

Jeśli będziemy przeglądać propozycje pomysłów na aranżację ścian w kuchni będzie można tam wykorzystywać wiele interesujących rozwiązań, które będą świetnie wyglądać. Wolne miejsce zostaje dość często nad blatem czy stołem. Można tam stworzyć dekorację w formie kompozycji, na którą składać się będą liczne talerzyki w różnych rozmiarach i kolorach. Nudne, puste ściany to rzeczywiście taki element wnętrza, na którym będzie można wykazać się kreatywnością i warto spróbować to zrobić, by ten swój estetyczny kunszt w miarę możliwości na takiej właśnie ścianie zaprezentować.