Strona główna > Wnętrze na topie > Sposoby na ciekawą aranżację ścian

Odpowiedź na pytanie o to, jak zaaranżować ścianę, jeśli zależy nam na tym, aby odbyło się to w ciekawy sposób, nigdy chyba nie była aż tak prosta, jak obecnie. Jeśli lubimy oryginalne i odważne rozwiązania, możemy wybierać spośród wielu propozycji, spośród których nie ma takiej, która nie zapadłaby nam w pamięć. Tym, co nas ogranicza, coraz częściej pozostaje więc wyłącznie nasza wyobraźnia.

Jeśli zatem zdecydujemy się na zerwanie z szablonowym myśleniem, możemy mieć pewność, że pomieszczenia w naszym mieszkaniu zyskają indywidualny charakter, a i my sami poczujemy się w nich lepiej i pewniej.

Na początek - łazienka

Jednym z tych pomieszczeń, w których odrobina szaleństwa wydaje się niezbędna, jest z pewnością łazienka. Wielokrotnie podkreśla się przecież, że właśnie od niej należy zacząć chcąc mieć w mieszkaniu oryginalne ściany. Tu sprawdzają się ciekawe połączenia drewna z bielą i szarościami, w tym zwłaszcza drewno egzotyczne znane z tego, że potrafi ocieplić nawet najbardziej surowe wnętrze. Jeśli dodamy do tego dodatki w kolorze nieśmiertelnej bieli, możemy mieć pewność, że zyskamy rozwiązanie, które nie ma sobie równych.

Oryginalne ściany w salonie

Jeśli jednak chcemy przekonać się o tym, czy mamy talent do aranżowania wnętrz, z pewnością pomieszczeniem, którym zainteresujemy się w pierwszej kolejności, będzie salon. Tu naszym problemem będzie nie niedobór, ale nadmiar propozycji, którymi warto się zainteresować. Warto zatem wspomnieć choćby o cegle, ta bowiem znakomicie sprawdza się zarówno w mieszkaniach nowoczesnych, jak i w tych, które nawiązują swoim wyglądem do stylu retro. Ściany z cegłą jako podstawowym elementem zdobniczym są nam w stanie zagwarantować, że w pomieszczeniu pojawi się akcent na tyle mocny, że będzie w stanie zmienić w pełni ich charakter. Jeśli nie chcemy decydować się na tak radykalne rozwiązanie, zawsze możemy pomyśleć o drewnie jako o sprawdzonej dekoracji ściennej.

Aranżacja salonu

Nie można mu odmówić uroku, o czym najlepiej świadczy to, że jest ono wykorzystywane już od setek lat. Salon staje się dzięki niemu przytulnym miejscem, po raz kolejny okazuje się przy tym, że nie ma znaczenia to, czy mamy do czynienia z nowoczesnym, czy też stylowym rozwiązaniem. Oczywiście, drewno jest elementem zdobniczym, który może być uznany za dość typowy, nie oznacza to jednak, że nie mamy możliwości zastąpienia go czymś mniej schematycznym.

Panele ścienne 3D

Od niedawna furorę robią panele ścienne 3D, te zaś mogą zostać uznane za rozwiązanie jak gdyby stworzone właśnie z myślą o tych użytkownikach, którzy stawiają na niebanalne rozwiązania. Takie panele są lekkie i trwałe, nie możemy też narzekać na niedobór wzorów i faktur. Warto mieć też na uwadze to, że ich montaż nie jest wcale skomplikowany.

Fototapety

Innym rozwiązaniem, które zyskuje na popularności są fototapety. Tym razem możemy liczyć zarówno na geometryczne kształty, jak i na kolorowe wzory, które są pozbawione symetrii. Zawsze można też postawić na fototapetę, która przedstawia coś bardzo konkretnego. Bez względu na rodzaj zastosowanego elementu zdobiącego ściany pamiętajmy jednak, że efekt końcowy jest spektakularny jedynie wówczas, gdy wykorzystuje się go z umiarem.