Strona główna > Wnętrze na topie > Triki optyczne we wnętrzach. Jak wykorzystać panele 3D, by ukryć wady wnętrza?

Panele dekoracyjne 3D to nie tylko świetny sposób na zmianę wnętrza. Dzięki ich odpowiedniemu zamontowaniu zastosowanym materiałom oraz sposobom wykończenia można poprawić proporcje wnętrz ukryć wady i pokazać zalety takich wnętrz. Jak więc wykorzystać panele 3D, by uzyskać wymarzony efekt. Dowiecie się z tego wpisu.

Duże mieszkanie a dekoracje ścienne

Wielu osobom wydaje się, że duże przestronne pomieszczenia to żadna wada. Jednak w rzeczywistości może być inaczej, w tego typu pokojach często ludzie czują się niekorzystnie, brakuje przytulności i ciepła. W uzyskaniu odpowiedniego domowego wnętrza pomóc mogą między innymi dekoracje ścian. Dużą i pustą przestrzeń warto będzie jakoś urozmaicić. W przestronnych wnętrzach dobrze będą się sprawdzać duże i ciekawe wzory paneli. Całościowo można zastosować geometryczne wzory, które będą pomalowane na ciepłe kolory i w ten sposób wnętrze będzie bardziej przytulne. Można też zastosować sobie w takim pomieszczeniu jakieś propozycje z dużymi wzorami. Małe wnętrze mogą przytłoczyć z takimi wzorami, ale w obszernym lofcie będzie można w ten sposób wrócić do odpowiednich proporcji. Dobrze będą się sprawdzać także cegła, drewno oraz beton, a także kompozycje o mieszanym charakterze.

Panele dekoracyjne w małych pokojach

W małych wnętrzach lepiej będzie rezygnować z dużych zajmujących całą ścianę dekoracji, ponieważ mogą one mieć formę przytłaczającą. W takim pomieszczeniu dobrze prezentować się będą motywy dekoracyjne z pojedynczej formy. Instalacje, które mogą przypominać nowoczesne obrazy. Jeśli chodzi o stosowanie konkretnych motywów istnieje tutaj spora dowolność. Jak więc wykończyć propozycje wnętrz, gdy chodzi o mniejsze pomieszczenia? Dobrze sprawdzać się będą mogły panele malowane farbą z połyskiem, która odbije światło i doda wnętrzom przestronności.

Panele dekoracyjne

Jeśli wnętrze jest zbyt wysokie to panele 3D mogą zagwarantować skuteczne powiększenie optyczne wnętrza. Wzory o orientacji poziomej ułożone w pasy czy pojedynczo mogą sprawić, że wnętrze będzie robić wrażenie bardziej proporcjonalne. W niskim pomieszczeniu możemy czuć się przytłoczeni, dlatego tam warto będzie postawić na elementy, które będą optycznie zwiększać wnętrze i dlatego wzory ustawione pionowo będą się bardzo dobrze sprawdzać w takich wnętrzach.

Dekoracja w za wąskim lub za szerokim wnętrzu

Jeśli chodzi wąskie czy szerokie wnętrza poprawienie proporcji wnętrz nie będzie trudne. W przypadku długich ale wąskich pomieszczeń dobrze będzie stosować dekorację z paneli na krótszych ścianach i malujemy je na intensywny kolor. W wąskim pomieszczeniu można postawić na odważne wzory, ale pod warunkiem, że będą one miały formę poziomą.

Przy wykończeniu wnętrz będzie trzeba pamiętać, że jasne i chłodne barwy optycznie zwiększają pomieszczenia z kolei ciemne i nasycone spowodują, że wnętrze optycznie będzie stawać się mniejsze. Dlatego dobierając do barwy warto brać pod uwagę poszczególną kolorystykę, by dopasować ją do swojego wnętrza. Jeśli mamy małe wnętrza postawić można na jasne barwy i naturalne drewno, ciemne szarości i czernie nadawać się będą do dużych wnętrz.