Strona główna > Wnętrze na topie > Złoto i czerń w salonie

Złoto i czerń w salonie

Jeśli mamy na myśli piękną wieczorową czarną suknię z jedwabiu to bez wątpienia jedynie złote dodatki nie będą tej stylistyki zakłócać. Dlatego obecnie można również pomyśleć o połączeniu czerni i złota, gdy chodzi o tworzenie ciekawego wnętrza.

Czerń zazwyczaj kojarzy się z dodatkami takimi jak komoda, stół czy kanapa. Jednak nie trzeba się ograniczać tylko do pojedynczych elementów. W bieżącym sezonie można pozwolić sobie na jeden krok więcej, wzrok przykuwać będzie czarna ściana, na której pojawiać się będą panele trójwymiarowe. Przy tej opcji na pewno ważne jest także światło, które może określić nierówności na oryginalnie wyglądającej ścianie. Można w ten sposób wzbogacić wrażenie tajemniczości oraz intymności wnętrza. Można także rozpocząć wprowadzanie dodatkowych złotych elementów. Kinkiety z matowego czy złotego metalu na pewno będą się dobrze w takiej roli spisywać mogą być polecane.

Złote dodatki dodają elegancji

Jeśli złote dodatki zostaną odpowiednio przygotowane nie będą wyglądały jak w antycznym pałacu. Jeśli będziemy stosować złocenia np. na kawowym serwisie czy lustrze można oczekiwać, że będzie to gwarantować zadowalającą estetykę. Jeśli kupujemy oświetlenie do mieszkania na pewno warto będzie postawić na złoto. Lampy znajdujące się na stoliku nocnym czy kinkiety w korytarzu z dodatkiem złota będą skutecznie odbijać światło a jednocześnie będzie to coś na kształt luksusowego wnętrza.

Złote dodatki w salonie

Jeśli nie chcemy stawiać na złoto, które będzie dawać duży blask można się także zdecydować na miedź. Jest to kolor i metal, który obecnie staje się popularny i bardzo dobrze komponuje się z czernią, wpływa skutecznie na ocieplenie wnętrza. Jeśli wyposażenia w kuchni nie chcemy zmieniać na miedziane można się zdecydować na takie opcje, w ramach których miedziane nitki pojawiać się będą tkaninach, które w danym wnętrzu będą wykorzystywane.

Biblioteczka w czerni i złocie

W salonach istotny miejscem stawać się będzie również biblioteczka. Czarny regał na książki w stylu art deco będzie gwarantować na stworzenie ciekawej biblioteczki, w której wszystkie książki będą dobrze wyeksponowane. Domowa biblioteczka stanie się miejscem, gdzie również można włączyć złocenia. W ramach uporządkowania książek będzie można postawić na złote podstawki pod książki. Taki dobór dodatków może sprawić, że cała aranżacja będzie przemyślana a właściciel zwraca uwagę na wszelkie detale. Każdy element wnętrza, który ma zagwarantować odbicie światła dodatkowo optycznie będzie zwiększać wnętrze. Złote kolory mogą również podkreślać ciepło drewna, które jest obecnie hitem, gdy chodzi o wyposażenie wnętrz. Czerń i złoto może obecnie kojarzyć się z luksusem, jednak spokojnie będzie można je włączyć do swojego wnętrza.