24 lipca 2024

Automaty vendingowe — poznaj ich zalety

Słowo „vending” pochodzi z języka angielskiego i oznacza dokładnie automat. Maszyny vendingowe stopniowo podbijają rynek i zastępują tradycyjne sklepy. Jest to kolejny krok w stronę bezobsługowe handlu, gdzie panuje automatyzacja wielu procesów. Najbardziej nowoczesne automaty vendingowe posiadają możliwość wygodnej zapłaty – gotówką lub kartą. Co chwile pojawiają się także nowe wersje automatów vendigowych z coraz to nowszym asortymentem. Jakie stwarza możliwości i jakie są jego zalety? Sprawdźmy.

Usługi vendingowe wbrew pozorom nie są tak nowoczesne, jak możemy sobie to wyobrażać. Stosowano je już w ubiegłym wieku. Pierwsze amerykańskie maszyny sprzedawały napoje w puszkach i papierosy i zlokalizowane były niemal przy każdym motelu. Współczesny automat stwarza o wiele szersze możliwości sprzedaży. Przejdźmy do zalet takiego rozwiązania.

Wolność i niezależność w prowadzeniu działalności

To jedna z większych zalet automatów vendingowych. Nie musimy martwić się o aspekty, które normalnie towarzyszą nam przy prowadzeniu normalnej działalności. Sami decydujemy o automatach, o ich lokalizacji i ofercie. Możemy np. skorzystać z usługi firmy smartlunch.pl i postawić automaty obiadowe w siedzibach dużych firm.

Automat vendingowy zarabia, gdy Ty śpisz

Niezawodna konstrukcja, dopasowana jest do indywidualnych potrzeb klientów oraz właściciela. Dużym atutem takich maszyn jest to, że generują one obrót nawet wtedy, gdy śpisz. Sprzedają 24/7 na terenie całego kraju, oczywiście w zależności od ich lokalizacji.

Maszyna vendingowa — oszczędność czasu

Maszynę vendingową może kupić niemal każdy. Taki pomysł generuje sporo wolnego czasu dla przedsiębiorcy i daje możliwość dużej swobody dostosowania czasu pracy. Sam możesz zdecydować, w jakich godzinach chcesz pracować i kiedy zająć się obsługą automatów. Serwis oraz bieżącą obsługę możesz nawet zlecić i stworzyć biznes, który generuje zyski całkowicie bez Twojego udziału. Jest to doskonała forma dodatkowego bądź głównego zarobku. Możliwość płacenia kartą sprawiają, że automaty są coraz popularniejszym obiektem zainteresowań.

Różnorodność

Automaty mogą oferować klientom bardzo szeroki wachlarz produktów, nawet w jednym miejscu. Ogromną zaletą vendingu jest to, że można sprzedawać właściwie wszystko – od soczewek kontaktowych, po jedzenie, płyty, książki, napoje energetyzujące, gorącą kawę i wiele więcej.

Wysoka rentowność

Rozstawiając maszyny na terenie całej polski, możesz liczyć na wysoką rentowność takiego przedsięwzięcia. Brak pracowników i całkowita automatyzacja sprzedaży to niskie koszty działalności. Prowadzać taki biznes nie musisz płacić wysokich czynszów za lokal. Łączy się z tym zazwyczaj niewielka kwota za dzierżawę miejsce oraz media.